My dva

Jsme Lukáš a Nina. Dva architekti, jejichž příběh se začal psát již dávno v minulosti. Tenkrát jsme dokončili studia na vysoké škole a začali společně pracovat na prvních projektech.
Jsem empatická a dám na intuici.
Idealista, ale ne snílek.
Nevadí mi pravidla, jsem procesní
a systematický člověk.
Jsem upřímný a umím se rychle rozhodovat. V jednání mám rád
lidskost a poctivost, do věcí umím i rázně říznout.

Lukáš

Průmyslovák, který se ve stavařině, díky profesi svého otce, pohybuje od mala. Ke studiu architektury jsem se dostal až po dokončení VUT v Brně a po ročním zaměstnání v architektonickém studiu. Až tehdy jsem si uvědomil, že to, co chci dělat, je opravdu architektura a že si k tomu musím doplnit vzdělání. Roky jsem kombinoval práci na poloviční úvazek a denní studium FA ČVUT. V práci jsem se pohyboval mezi spoustou mladých a talentovaných lidí, mezi které patřila i Nina. Seděli jsme spolu v jedné kóji a ač jsme se ze začátku vůbec neznali, tak jsme si hned neskutečně lidsky a profesně sedli. Spolupráci jsme nepřerušili ani v době, kdy jsme se vydali vlastními cestami a postupně se k ní víc a víc vraceli. Logicky přišla doba, kdy jsme oba začali řešit, jestli a jak se rozrůst, abychom každý sám za sebe zvládali příliv nových projektů. Čím víc jsme to řešili, tím víc jsme docházeli k závěru, že se do toho máme pustit společně.

Proč jste se spojili

Protože nejlepší věci se rodí v týmu. V týmu, který si rozumí jak lidsky, tak i profesně. Architektura jako taková má široký záběr a vyžaduje velké množství vědomostí a talentu. A díky tomu, že naše silné stránky jsou trochu odlišné, tak vím, že jako tým dosáhneme lepšího a komplexnějšího výsledku, něž jakého bychom dosáhli jako jednotlivci.

Nina

Gymplák, co na první hodině stavebních materiálů na FA ČVUT zjistil, že není jen jedna cihla, prokousal se přes deskriptivu a došel si až pro diplom. Už při škole jsem pracovala v architektonickém ateliéru, kam jednoho dne přišel kluk z Brna – stavební inženýr v obleku s kravatou – Lukáš. Osud tomu chtěl, že ho přijali a sesadili nás do jedné kóje. A zde se začíná psát náš společný příběh. Přes společné hodiny v pozici zaměstnanců u jednoho stolu po odloučení, práci na volné noze každý sám za sebe, propojování se v podobě občasné spolupráce na společných projektech přes diskuze o tom, jak by to mělo a nemělo v našem oboru fungovat až po založení studia.

Proč jste se spojili

Protože máme stejný pohled na věci, podobný smysl pro humor, nebereme se příliš vážně, ale máme rozdílné slabé a silné stránky. Já jsem hodně procesní, systematický člověk. Mám ráda ve věcech pořádek. Nevadí mi pravidla, naopak mi život usnadňují. Jsem hodně empatická a v oblasti mezilidských vztahů dám na intuici. Jsem idealista, ale ne snílek. Pro rozhodování potřebuji fakta a čas. Prioritou je pro mě hlavně fungující tým a klient, který se s námi během celého procesu cítí bezpečně. U Lukáše si cením jeho otevřenosti, bezprostřednosti, rychlého rozhodování a upřímnosti. Lidskosti a poctivosti. Naopak tam, kde bych já diplomaticky přešlapovala, do toho rázně řízne a řekne svůj názor.

Je nám jedno, jestli nás oslovíte s rekonstrukcí malého bytu, nebo s velkorysou vilou. Baví nás odkrývat potenciál každého místa.
Ke každému z vás přistupujeme individuálně. Nebojte se nám říct i to, co vám přijde divné. Individuálnost nás baví, otvírá naši fantazii a přináší zajímavá řešení. Vždy se ale snažíme přinést takové, které odpovídá vašim přáním, ale i finančním možnostem.

Respekt

Respekt ke klientům, našemu týmu i dodavatelům je naší hlavní hodnotou.

Důvěra

Vzájemná důvěra je základním předpokladem pro dobrý výsledek.

Spolehlivost

Nebudeme vám cestu k cíli lakovat na růžovo, ale pro dobrý výsledek uděláme co bude v našich silách.

Výsledek

Dobře fungující a postavený dům je to, co nás zajímá.

Není to ale jen o nás dvou. Luni má pestrý vnitřní svět, jehož součástí je náš tým, který na splnění Vašeho snu pracuje s námi.

Projekty

návrhu po
realizaci